Koordinatorer

Koordinatorer

Brun Leghorn
Koordinator
Martin Friberg
070-7555634
brun.leghorn@kulturhons.se

Eksjöhönan
Koordinator
Andreas Marmolin
Halasjövägen 1144
37495 Trensum
0729-74 43 11eksjo@kulturhons.se
Fiftyfive Flowery Guld
Koordinator
Sofia Johansson
Kärrsmossen Solhälla
67160 Arvika
076-3381832
fiftyfive.flowery.guld@kulturhons.se
Fiftyfive Flowery Silver
Koordinator
Ingemar Dreborg
Gjordsbol 2199
68196 Kristinehamn
076-0160111
fiftyfive.flowery.silver@kulturhons.se
Gammelsvensk Vit Leghorn
Koordinator
Sofia Johansson
Kärrsmossen Solhälla
67160 Arvika
076-3381832
vit.leghorn@kulturhons.se
Silverudds blå
Koordinator
Andreas Marmolin
Halasjövägen 1144
37495 Trensum
0729-74 43 11
silverudds.bla@kulturhons.se
Queen Silvia Guld
Koordinator
Sara Hägerås
Gålsjö 409
69497 Rönneshytta
queen.silvia.guld@kulturhons.se
Queen Silvia Silver
Koordinator
Sara Hägerås
Gålsjö 409
69497 Rönneshytta
queen.silvia.guld@kulturhons.se
Smålandshöna
Koordinator
Micke Bråtner
Gökhult 131
693 94 Åtorp
070 754 76 74
smalands@kulturhons.se
New Hampshire
Koordinator
Anna Carlsson
Lönnhult Karlgustav 37
42369 Karlgustav
070-3951112
new.hampshire@kulturhons.se
Isbar
Koordinator
Bengt Mattsson
Andreas Marmolin
isbar@kulturhons.se
Rasen är under återskapande.
Är du intresserad av att vara med i projektet ta kontakt med någon av Koordinatorerna.
Plymouth Rock
Koordinator
Ingemar Dreborg
Gjordsbol 2199
68196 Kristinehamn
076-0160111
plymouth.rock@kulturhons.se
Rhode Island Red (R.I.R.)
Koordinator
Anita Persson
Botolfsbo 200
79195 Falun

rir@kulturhons.se

Pekinganka
Koordinator
Ingemar Dreborg
Gjordsbol 2199
68196 Kristinehamn
076-0160111

peking@kulturhons.se

Australorp
Koordinator
Agneta Magnusson Dozzi
Högsbo 529
740 45 Tärnsjö
073-9818707
australorps@kulturhons.se
Silverhamps
Koordinator
Ingemar Dreborg

silverhamps@kulturhons.se

Rasen är under återskapande.
Är du intresserad av att vara med i projektet ta kontakt med Koordinatorn.

Delaware
Koordinator
Ingemar Dreborg

delaware@kulturhons.se

Rasen är under skapande.
Är du intresserad av att vara med i projektet ta kontakt med Koordinatorn.

Comments are closed